ذرت مکزیکی

مواد لازم:

ذرت یا بلال چند عدد بسته به تعداد نفرات

مارگارین دو قاشق غذا خوری

سس سفید چند قاشق

آبلیمو به میزان دلخواه

پنیر پیتزا به مقدار دلخواه

قارچ به مقدار دلخواه

پودر آویشن دو قاشق چای خوری

فلفل سیاه یک سوم قاشق چای خوری

نمک به میزان لازم

چیپس خلالی در صورت دلخواه!

طرز تهیه :

پوست بلال ها رو جدا کنید و پرزها رو کاملاْ تمیز کنید . بلال رو در یک دست گرفته و با چاقو به شکل عمودی یک ردیف از بلال ها رو برش می زنیم.

دون کردن بلال

با انگشت شصت روی ردیف عمودی ِ بعدی فشار میدیم و به راحتی دونه های بلال رو جدا می کنیم.

دون کردن بلال

دون کردن بلال

ذرت ها رو در بخارپز ریخته و بسته به نوع و جنس بلال ها صبر میکنیم تا دونه های ذرت کاملاْ مغز پخت بشن.

ذرت مکزیکی

در این فاصله  کمی از پودر آویشن رو داخل سس مایونز ریخته و خوب هم میزنیم . نمک و فلفل و آبلیمو رو هم اضافه میکنیم و سس رو کنار میزاریم .

ذرت مکزیکی

قارچ ها رو ورقه ای خرد کرده

ذرت مکزیکی

و بعد از پختن ذرتها بهش اضافه می کنیم و زمان میدیم تا قارچ ها هم مغز پخت بشه .

ذرت مکزیکی

من ظرف پیرکسم رو روی صفحه ی قوری ِ چای ساز قرار دادم و دکمه ی گرم کن رو هم زدم !! مارگارین رو ریخته و ذرتها رو همراه با قارچ داخل ظرف میریزیم . پنیر پیتزا و سس رو همراه با پودر آویشن باقی مونده اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم تا مواد به خورد هم برن .

ذرت مکزیکی

چیپس های خلالی رو هم میشه داخل ذرت ها ریخت . اما (!) بعد از گذشت زمان کمی چیپس ها نرم میشن و حالت خمیر پیدا می کنن . من ترجیحاْ خلال ها رو برای تزئین روی ذرت آماده شده قرار دادم.

ذرت مکزیکی

نوش جان

** نکته ها **

مارگارین یک نوع کره ی گیاهیه .

ذرت مکزیکی رو با کنسرو ذرت هم میشه تهیه کرد ولی من توصیه نمی کنم ! چون مزه ی شیرینی ِ ذرتها طعم ذرت مکزیکی رو گم می کنه! جدیداْ من در خیلی از سوپرمارکت ها و فروشگاههای معتبر ذرت فریز شده می بینم.

بعد از بخارپز شدن ذرتها می تونید برای استفاده های بعدی اونها رو فریز کنید.

دوستانی که بخارپز دم دست ندارند. یک ظرف روحی رو تا یک چهارم آب و چند قاشق آبلیمو پر کنند و یک سبد روحی که اندازه ی دهانه ی قابلمه باشه روی قابلمه قرار بدند . حالا شما یک بخارپز سنتی دارید. ذرت ها رو داخل سبد ریخته و درب قابلمه رو روی سبد بگذارید و زمان بدید تا مواد بپزن.

گاهی وقتها با خرید ذرت مکزیکی آماده با خودمون میگیم : آبلیموش کمه ! یا قارچش زیاده و یا کاش چیپس نداشت و .. و .. در این روش همه چیز بستگی به میل و ذائقه ی شما داره .

/ 0 نظر / 8 بازدید