ژله اکواریوم

 

مواد لازم :

4 بسته ژله آبی
پنیر خامه ای 200 الی 250 گرم
خامه نصف یک بسته 250 گرمی ( 125 گرم ) البته بنا به تمایل میتونین خامه رو بیشتر هم بکار ببرین .
بیسکویت ساقه طلایی یکعدد
کره 30 گرم
چتر کاغذی 2 عدد
پاستیل نواری رنگی ودر صورت تمایل گوشماهی و صدف شکلاتی
پاستیل ماهی بزرگ و کوچک تعدادی
درازه سنگریزه و توپی مقداری
پاستیل حلقه ای برای تیوپ نجات آبنبات و شکلات توپی شکل

بیسکویت ها رو توی غذاساز پودر کنین وحدود چند قاشق برای تزیین روی ژله بردارین و بعد باقی رو با کره مخلوط کنین و کنار بذارین . پاستیل نواری رو به شکل حوله و حصیر زیر انداز قطعه قطعه کنین . پنیرخامه و خامه رو مخلوط کنین و کنار بذارین .

دوتا از پودر های ژله رو با آب جوش تهیه کنین و مقدار آب رو کمتر از معمول بریزین ( نکته : چون می خواین زله رو مثل کیک برش بزنین - یک ورقه ژلاتین توش اضافه کنین تا سفت تر بشه ) و و در صورت لزوم با شکر مخلوط کنین .
بعد با آب کاملا سرد یا یخ مخلوط کنین و توی ظرفی مستطیل بریزین و توی جا یخی قرار بدین .

وقتی داشت می بست پاستیل های ماهی رو ( طوری که وقتی این ظرف رو وارونه کردین ته ژله رو به بالا قرار بگیره ) به دو سمت قرار بدین .( چون ژله دیگه مایع نیست دیگه ماهی ها تکون نمیخورن و برنمیگردن ) و دوباره توی جایخی یذارین خوب ماهی ها و ژله سفت بشه .

حالا مجددا ظرف رو در بیارین و از مخلوط خامه و پنیر یک لایه روی ژله بمالین و حالا روش یک ردیف هم پودر بیسکویت که با کره مخلوط شده بود بمالین . بذارین توی جایخی تا کره و پودر سفت بشه .( اگه سفت نشه مایع ژله بعدی رو که بریزین با هم قاطی میشن ! )

نکته :
چون لایه وسطی از خامه و پنیرخامه استفاده شد دیگه نیازی به تهیه زله با ماست نبود که ته دریا روشن دیده بشه تا ماهی ها مون به چشم بیان .

حالا دوباره با آبجوش ( کمتر از معمول ) دو تا از پودرهای ژله آبی رو مخلوط و در صورت لزوم شکر مخلوط کنین . و بعد با آب کاملا سرد ( یا یخ ) مخلوط کنین . با همون ظرفی که توش مخلوط کردین بذارین توی یخچال کمی خودش رو بگیره . وقتی مثل سفیده تخم مرغ داشت خودش رو میگرفت بیرون بذارین و آروم آروم روی پودر بیسکویت ( که درآخرین مرحله توی قالب ریختین ) بریزین . وقتی تموم شد ظرف رو به داخل جایخی برگردونین .

پس از حدود دو الی سه ساعت ( بستگی به درجه برودت جا یخی یخچال تون داره ) ژله کاملا بست - آماده تزیین هستش .
از پودر بیسکویت برای شن ها و ماسه های کنار دریا و از چترها برای آفتابگیر و ازپاستیل نواری برای حوله و زیر انداز و از سنگریزه و شکلاتها برای تزیینات لب دریا استفاده کنین .....

نکته :

اگه دوست داشتین میتونین از میوه جات قایق درست کنین و به جای اینها یکی دو تا قایق بادبانی وسط دریا بذارین ....

نکته :
اگه ظرف بلور قایق شکل هم داشتین که دیگه عالی میشه ....

نکته :
برای اینکه جهت تزیین زیاد از خامه استفاده نشه میتونین از اسمارتیزهای رنگی برای دور ظرف یا سینی استفاده کنین .

 تصویر

منبع هم روی عکس ذکر شده

/ 0 نظر / 37 بازدید